Megalux sp. z o.o.

MDOT-18 panel osiemnastopolowy.

Smart Home

Panel o dwukrotnie większych wymiarach niż inne modele. Posiada osiemnaście pól sensorowych.

Kolory podświetlenia oraz punktów sygnalizacyjnych są konfigurowalne.

Moduł wyposażony jest w buzzer, dzięki któremu może on być wykorzystany do sygnalizacji dźwiękowej, oraz posiada możliwość podłączenia cyfrowych czujników temperatury.

Ikony wykonywane na zamówienie.

Montaż na bazie puszki elektrycznej, z blachą montażową
Wymiary

  • szkło: 90×160 mm
  • puszka: 60mm

Parametry

  • 18 pól sensorowych
  • 18 podświetlanych ikon
  • 18 kontrolek stanu
  • Ikony wykonywane na zamówienie
  • Wejście cyfrowych czujników 1Wire Dallas (do 6 czujników na linii)

Funkcjonalności

Oświetlenie

Inteligentny dom Ampio, to szeroka gama urządzeń wykonawczych, dzięki temu można sterować dowolnym źródłem światła. Od świateł żarowych przez oświetlenie LED, po kolorowe taśmy RGB. Oświetlenie w pomieszczeniu może być skojarzone w dowolne kompozycje, zwane scenami, dając nam większy komfort. Dzięki możliwości sterowania za pomocą smartfona, ustawienie oczekiwanego oświetlenia jest jeszcze prostsze.

Listwy LED i halogeny

W przypadku oświetlenia halogenowego, taśm LED i wielu innych źródeł światła, możliwe jest sterowania jasnością oświetlenia.

Listwy RGBW

Dzięki SmartHome możesz oświetlić ściany światłem kolorowym, którego barwę możesz w dowolnym momencie zmienić przez swój telefon.

Sceny świetlne

Wszystkie możliwości sterowania oświetleniem, mogą być wykorzystane do tworzenia kompozycji, odpowiednich dla danej sytuacji. Inny zestaw oświetlenia używamy do oglądania telewizji, jedzenia i jeszcze inny do czytania na sofie, czy drzemki. Możemy odpowiedni zestaw ustawić jednym dotknięciem panela dotykowego, czy przy użyciu smartfona.

https://megalux.pl/wp-content/uploads/2021/02/funkcjonalnosci_oswietlenie1-1-555x610.png

Kontrola zużycia energii

W pomieszczeniach, gdzie nie ma konieczności pozostawienia oświetlenia na dłuższy czas, a często pozostawiamy je zapalone, np. toaleta, łazienka, przedpokój- możemy skonfigurować system tak by po wykryciu braku obecności samodzielnie je wyłączył. Inteligentny dom Ampio daje możliwość monitorowania zużycia energii przez nasz dom.

Poziom aktualnego zużycia

Dzięki integracji z urządzeniami, mamy możliwość monitorowania bieżącego zużycia energii przez odbiorniki w naszym domu. Dane o stanie zużycia mogą być prezentowane na wyświetlaczach paneli dotykowych, bądź w aplikacjach na smartfonie, tablecie lub panelu zamontowanym w ścianie.

Dziennie, miesięczne i roczne zużycie

Dane o zużyciu energii mogą być gromadzone, co da nam możliwość ich analizy w czasie. Przez ich przegląd możemy doprowadzić do jeszcze większych oszczędności. Możemy analizować je w okresach miesięcznych i porównać z odpowiednimi miesiącami poprzednich lat lub w obrębie całego roku i dokonywać analiz rocznych.

https://megalux.pl/wp-content/uploads/2021/02/kontrola-1-555x610.png

Bezpieczeństwo

Integracja wielu czujników z inteligentnym domem Ampio, zwiększy bezpieczeństwo domowników. System może ostrzec nas przed potencjalnym zagrożeniem i odpowiednio zareagować.

Czujniki dymu

Podłączając do systemu czujniki dumy, obecności tlenku węgla, gazu, zalania, możemy być ostrzeżeni odpowiednio wcześnie na różne sposoby. Czujniki temperatury, podłączone w celu sterowania ogrzewaniem mogą również pełnić funkcję wykrywania pożaru. System wykrywając wydobywanie się gazu, może automatycznie zamknąć jego dopływ. Analogicznie może zareagować inny czujnik wykrywając zalanie, zamknie wówczas zawór wodny.

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu, zintegrowane z systemem inteligentnego domu bezpośrednio lub też te, które stanowią część systemu alarmowego, mogą być wykorzystane do oświetlania nam drogi, bez konieczności ich ręcznego włączania. Mogą również być wykorzystane do detekcji obecności domowników, co daje kolejne możliwości w działaniu całego systemu.

https://megalux.pl/wp-content/uploads/2021/02/bezpieczenstwo-oniona-555x610.jpg

Żaluzje, rolety i bramy

Sterowniki roletowe, pozwalające na sterowanie urządzeniami, takimi jak rolety, żaluzje, firany, czy bramy, poza standardową funkcjonalnością, dają nam szereg nowych udogodnień.

Zdalne sterowanie

Możemy sterować roletami z wielu punktów domu, a wychodząc z niego jednym przyciskiem, wyłączyć całe oświetlenie i jednocześnie zamknąć wszystkie rolety. Siedząc na leżaku przy basenie, przez telefon możemy uruchomić rozłożenie markiz, chroniących przed słońcem.

Reakcja na warunki atmosferyczne

Dzięki integracji z całym systemem SmartHome, możemy zaplanować godziny zamknięcia, czy otworzenia rolet lub żaluzji. System samodzielnie może oszczędzać energię, dzięki uzależnieniu zamykania i otwierania od warunków atmosferycznych. W przypadku gdy nie ma nas w domu, rolety pozostały otwarte, a słońce intensywnie świeci, zostaną one automatycznie zasłonięte. Identycznie może być przy niskiej temperaturze, czy też w przypadku dużego wiatru.

https://megalux.pl/wp-content/uploads/2021/02/window-555x610.png

Ogrzewanie i klimatyzacja

Powrót do domu, w którym panują przyjemne warunki zarówno zimą jak i latem, jest o wiele przyjemniejszy niż wtedy kiedy mamy świadomość, że będzie trzeba przez jakiś czas przebywać w upale, bądź marznąć.

Automatyczne sterowanie

Strefowe sterowniki temperatury odpowiednio zarządzają temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna. Zareagują kiedy otworzysz okno zmniejszeniem temperatury zadanej, by oszczędzać nasze pieniądze. Wyjeżdżając na wakacje system zostanie przełączony w specjalny tryb. A kiedy powracamy odpowiednio wcześnie zdalnie przywracamy odpowiednie parametry. Przed naszym powrotem system inteligentnego domu przygotuje nam dogodne warunki termiczne.

Pełna kompatybilność

Integratory między-systemowe pozwalają na pełną współpracę z wieloma systemami klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi, pracującymi w różnych standardach komunikacyjnych.

https://megalux.pl/wp-content/uploads/2021/02/HVAC-555x611.jpg

Audio i wideo

Do asortymentu inteligentnego domu Ampio należy również amplituner, posiadający wbudowane radio FM z RDS, wejścia sygnału audio i wzmacniacz mocy. Poza tym wiele dostępnych systemów audio wideo posiada szerokie możliwości integracji z systemami automatyki domowej.

Sterowanie

Zarówno moduł Ampio, jak i wiele innych systemów audio ma możliwość sterowania z urządzeń SmartHome. Włącznikiem dotykowym, czy też mechanicznym możemy włączyć wraz z oświetleniem w toalecie muzykę w głośnikach sufitowych.

Zaawansowane sterowanie systemami audio wideo

Dzięki zaawansowanemu API integracyjnemu możemy sterować, całym szeregiem nowoczesnego sprzętu domowego, nie tylko audio wideo, ale i całego AGD.

https://megalux.pl/wp-content/uploads/2021/02/audio-555x425.jpg

Zarządzanie

Dzięki aplikacjom na urządzenia mobilne przez cały czas masz nad wszystkim kontrolę, z dowolnego miejsca na ziemi.

Zarządzanie lokalne

W dowolnym momencie i z dowolnego miejsca, siedząc na sofie, leżąc na tarasie możesz wyłączyć, czy też włączyć dowolne oświetlenie, zmienić temperaturę, rozłożyć markizy.

Zdalne zarządzanie

Dzień przed powrotem z wakacji, z dalekiego kraju, możesz przywrócić komfortowe warunki w swoim domu, np ustawiając automatyczny tryb ogrzewania.

https://megalux.pl/wp-content/uploads/2021/02/zarzadzanie-kamera-555x610.jpg

Instalacja Smart Home

Skorzystaj z naszej wiedzy. Jako doświadczony instalator systemów Smart Home pomożemy Ci dobrać odpowiednie komponenty, sporządzimy kosztorys i zaplanujemy instalację w dogodnym dla Ciebie terminie.

Zapytaj o instalację